تفاوت هیومیک اسید و فولیک اسید

تفاوت هیومیک اسید و فولیک اسید

اسید هیومیک شامل مولکول‌های بزرگی هستند که برای فراهم‌سازی یک محیط رشد بهینه در خاک بهتر عمل می‌کنند. اسید فولویک دارای مولکول‌های بسیار کوچک‌تری هستند که در خاک و تغذیه‌ی برگی- که مواد مغذی حیاتی را در خاک و دیواره‌ی سلولی انتقال می‌دهند- به‏ خوبی عمل می‌کنند.

توضیحات بیشتر »
کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید چیست؟

کود هیومیک اسید یکی از نوع‌های کودهای آلی است که از مواد طبیعی مانند نمک هیومات و لئوناردیت به دست می‌آید. این کود دارای ترکیبات آلی متنوعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به اسید هیومیک، اسید فولوویک، اسید امینه و همچنین مواد آلی محلول در آب اشاره کرد.

توضیحات بیشتر »
کود هورمون

کود هورمون(ریشه زا)

کود هورمون چیست؟

کود هورمون در واقع مواد شیمیایی هستند که به گیاهان کمک می کنند تا رشد و توسعه بهتری داشته باشند. این کودها معمولاً حاوی هورمون های گیاهی مانند اسیدهای آمینه، اسیدهای ژیبرلین، اسیدهای ابسیسیک، سایتوکینین ها و اتیلن هستند.

توضیحات بیشتر »
کود فولیک اسید

کود فولیک اسید

کود فولیک اسید چیست؟

کود فولیک اسید یک نوع کود آلی است که شامل فولیک اسید است. فولیک اسید یکی از ویتامین‌های گروه ب است که برای سلامتی بدن بسیار مهم است. این ویتامین در بسیاری از مواد غذایی مانند سبزیجات، میوه‌ها،

توضیحات بیشتر »
کود فروت ست

کود فروت ست

کود فروت ست چیست؟

فروت ست یک عبارت انگلیسی به معنی تنظیم میوه است. تنظیم میوه یعنی تغییراتی که در نهنج گل اتفاق می افتد تا میوه اولیه تشکیل شود. در واقع مرحله شروع تشکیل میوه را فروت ست می گویند.

توضیحات بیشتر »